Zonovergoten Lettervla: Een Creatief en Smakelijk Toetje

Een rustieke houten tafel met een prachtig gepresenteerd zonnig gele custarddessert genaamd 'Zonovergoten Lettervla'. Het wordt geserveerd in een elegante glazen kom, versierd met een karamel drizzle en krokante lettervormige deegstukjes, gegarneerd met verse munt en een lichte bestuiving van poedersuiker.

Zonovergoten Lettervla: Een Creatief en Smakelijk Toetje

Maak van je dessert een kunstwerk met deze Zonovergoten Lettervla! Een speelse combinatie van hopjesvla, blanke vla en knapperige koekjes, afgemaakt met een persoonlijke touch van slagroom.
Porties: 4 personen
Bereidingstijd: 15 minuten
Deel op Facebook Recept afdrukken

Equipment

Ingrediënten

  • 12 Kanelly’s koekjes pak à 150 g
  • 500 ml hopjesvla
  • 500 ml blanke vla
  • 1 spuitbus slagroom 240 ml

Instructies

  • Breek de Kanelly’s koekjes voorzichtig doormidden en leg ze met de ronde kant naar buiten op een bord, zodat ze eruitzien als zonnestralen.
  • Leg op elk bord 6 halve koekjes.
  • Giet de hopjesvla en de blanke vla op de borden.
  • Maak er een mooi patroon van, bijvoorbeeld een swirl of lagen.
  • Spuit met de slagroom op elk bord een grote voorletter van de persoon die het dessert krijgt.

Notities / Tips / Wijnadvies

Serveertip:
Serveer direct voor het mooiste effect. Voor een extra crunch kun je wat verkruimelde koekjes over de vla strooien.
Wijnadvies:
Een lichte dessertwijn zoals een Moscato d’Asti of een Riesling Spätlese past perfect bij de romige en zoete smaken van dit dessert.

Voedingswaarden

Calories: 350 kcal | koolhydraten: 48 g | Protein: 6 g | Vet: 14 g | Zout: 0.4 g | Sugar: 30 g
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Recept categorieën Dessert - Nagerecht
Land van herkomst Nederland
Jaargetijde: Alle Jaargetijden