Gehaktballetjes met Abrikozen en Geroosterde Pijnboompitten
Een verrassend smaakvol gerecht met gehakt, gedroogde abrikozen, geroosterde pijnboompitten en een vleugje koriander. Ideaal voor een bijzondere maaltijd.
Ingrediënten
- 1 eetlepel pijnboompitten
- 3 gedroogde abrikozen geweekt of gebruiksklaar
- 1 sjalotje fijngesneden
- 500 g gehakt rundvlees of gemengd
- 1 ei
- 1 zakje kruidenmix gehakt
- 1 eetlepel korianderblad
Instructies
- Rooster de pijnboompitten in een droge koekenpan tot ze goudbruin zijn.
- Snijd de abrikozen in kleine stukjes.
- Pel en snijd het sjalotje fijn.
- Doe het gehakt in een mengkom.
- Voeg de geroosterde pijnboompitten, abrikozenstukjes, sjalotje, het ei, kruidenmix en korianderblad toe.
- Meng alles goed door elkaar.
- Bereid het gehakt zoals je gewend bent: vorm er bijvoorbeeld gehaktballen van en bak ze in een pan met olie of boter goudbruin en gaar.
Notities / Tips / Wijnadvies
Serveertip:
Serveer dit gerecht met een frisse salade en gekruide couscous voor een complete maaltijd. Wijnadvies: Een volle rode wijn, zoals een Merlot, past uitstekend bij de rijke smaken van dit gerecht.
Serveer dit gerecht met een frisse salade en gekruide couscous voor een complete maaltijd. Wijnadvies: Een volle rode wijn, zoals een Merlot, past uitstekend bij de rijke smaken van dit gerecht.
Voedingswaarden
Calories: 350 kcal | koolhydraten: 12 g | Protein: 28 g | Vet: 20 g | Zout: 1.1 g | Sugar: 6 g