Gouden Courgetteschotel met Rundergehakt en Kaas
Equipment
- mes
Ingrediënten
Instructies
- Verwarm de oven voor op 225°C.
- Snijd 150 gram van de belegen kaas in blokjes en bewaar de overige 50 gram voor de topping.
- Snijd de courgette in plakjes van ongeveer 0.
- 5 cm dik.
- Snijd de tomaten in partjes en de ui grof.
- Verhit de olie in een koekenpan, bak de ui, de courgette en het rundergehakt hierin ongeveer 10 minuten en pers er de knoflook bij.
- Doe dit mengsel in een ovenschaal en roer er de partjes tomaat, de tomatenpuree, de 150 gram gesneden kaas en de crème fraîche door.
- Voeg naar smaak zout, peper en Italiaanse kruiden toe.
- Zet de ovenschaal in de voorverwarmde oven en laat het gerecht in ongeveer 20 minuten gaar worden.
- Strooi na ongeveer 15 minuten de overgebleven 50 gram kaas over de schotel en laat die in de laatste 5 minuten goudbruin worden.
Notities / Tips / Wijnadvies
Voedingswaarden
————————————————————————————————–
Deze Gouden Courgetteschotel is een fantastische, complete maaltijd die zijn kracht haalt uit de eenvoud van Italiaanse smaken en de rijkdom van een klassieke ovenschotel. Hoewel het een moderne variant is, ligt de basis in de traditionele keuken waar men groenten en vlees combineert met wat de voorraadkast te bieden heeft. De toevoeging van rundergehakt zorgt voor een stevige en voedzame basis, wat van dit gerecht een perfect hoofdgerecht voor doordeweekse avonden maakt. Door de ui, courgette en het gehakt eerst kort aan te bakken in de pan met knoflook, bouwen we de eerste smaaklaag op die cruciaal is voor de diepte van de schotel. Het karamelliseren van de uien geeft een zoete ondertoon, terwijl het gehakt alvast bruin en sappig wordt.
Het ‘ovenschotel-moment’ is waar de magie echt gebeurt. Wanneer de tomatenpuree, verse tomaten en crème fraîche worden toegevoegd, ontstaat er een romige, hartige saus. De kaas, zowel verwerkt in de saus als op de topping, speelt de hoofdrol in de textuur en de smaakbeleving. De 150 gram kaas in de saus zorgt voor de binding en romigheid, terwijl de laatste 50 gram kaas in de laatste minuten van de baktijd die onweerstaanbare goudbruine, knapperige korst creëert. Deze dubbele kaastoepassing is de sleutel tot het succes van deze courgetteschotel met kaas. Voor een lichtere versie kun je de crème fraîche vervangen door kookroom of een mix van melk en bloem, maar de volle smaak van de crème fraîche is hier onovertroffen. Een uitstekend alternatief om uit te proberen is ons recept voor Gevulde paprika’s met rundergehakt, dat vergelijkbare hartige en smaakvolle elementen bevat. Wat je ook kiest, deze gouden courgetteschotel met rundergehakt en kaas is een zekere hit aan tafel.
